Nyhed om internationalt samarbejde

juli 6, 2026

POINTER A/S

 Juli 2026

 

Sommerhilsen fra Pointer A/S

Sommerferien 2026 er snart over os. Pointer A/S vil gerne benytte lejligheden til at ønske vores samarbejdspartnere en god og velfortjent sommerferie.

Samtidig er vi stolte af at kunne dele den vigtige nyhed om, at Pointer A/S er blevet en del af Talentor International Executive Search Network.

Talentor er et internationalt executive search- og rekrutteringsnetværk, der består af 40+ uafhængige search partnere verden over. Netværket kombinerer lokal ekspertise med global rækkevidde mhp. at identificere fremtidens ledere gennem tæt samarbejde, moderne researchmetoder og en stærk kandidat- og klientorienteret tilgang.

For Pointer A/S betyder medlemskabet, at vi styrker adgangen til international viden, kapacitet og samarbejde på tværs af markeder. Det giver nye muligheder for at støtte de af vores klienter, der arbejder internationalt, og for fortsat at skabe stærke match mellem mennesker, organisationer og ledelsesopgaver. Vi glæder os til samarbejdet og til de fordele, som vi vil kunne tilbyde vores klienter i forlængelse heraf.

Vi takker for et tillidsfuldt samarbejde i årets første halvdel og ser frem til at fortsætte de gode samtaler efter sommeren – med samme fokus på kvalitet, ordentlighed og menneskelig kontakt.

Med ønsket om en god sommer til alle – POINTER A/S.

 

TEAM POINTER

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyheder

Property Underwriter for HDI

PROPERTY UNDERWRITER Take the next step in your underwriting career and join a leading Property team dedicated to...

POINTER Klientevaluering

POINTERS KLIENTEVALUERING relationer skaber samarbejde I en tid hvor AI vinder frem, processer automatiseres, og...